Treść
Informujemy, że nabór dla polskich studentów/uczniów do pracy wakacyjnej w Niemczech – lato 2017r. prawdopodobnie zostanie jeszcze wznowiony.
O szczegółach będziemy informować.
Wakacyjną pracę w Niemczech opisuje artykuł poniżej.
Praca dla polskich uczniów/studentów w Niemczech w okresie wakacji LATO 2017
Uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych, rozpoczynamy nabór do pracy wakacyjnej dla polskich uczniów/studentów w Niemczech - lato 2017r.
O pracę mogą się ubiegać studenci szkół wyższych oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z wyłączeniem liceów ogólnokształcących.
Oferta obejmuje prace w rolnictwie, pomocnicze w hotelarstwie, gastronomii, przy sprzątaniu budynków oraz w przemyśle.
Okres zatrudnienia – przynamniej 2 miesiące w okresie letnich wakacji.
Termin składania podań - do 16 stycznia 2017r.
Wymagana znajomość języka niemieckiego.
Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.
Wkrótce nowe projekty dla młodych, a w nich m.in.: oferty pracy, staże i praktyki, dotacje na własną firmę.
W dniu 07 listopada 2016 r. Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy ogłosił Listę rankingową dla konkursu zamkniętego nr POWR.01.02.01-IP.10-02-002/16 w ramach Działania 1.2 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego - Osi Priorytetowej I Osoby młode na rynku pracy na wsparcie indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo – edukacyjnej osób młodych niezarejestrowanych w urzędzie pracy, w tym osób z niepełnosprawnościami, w wieku 15-29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu – tzw. młodzież NEET.
Projekty wyłonione do dofinansowanie skierowane są do osób młodych z obszaru województwa dolnośląskiego niezarejestrowanych w urzędach pracy, w tym osób z niepełnosprawnościami, w wieku 15-29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu – tzw. młodzież NEET, z wyłączeniem grupy określonej w SZOOP dla trybu konkursowego w Działaniu 1.3 / Poddziałaniu nr 1.3.1.
Na co można otrzymać było dofinansowanie?
Wsparcie indywidualnej i kompleksowej aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób młodych (bezrobotnych, biernych zawodowo oraz poszukujących pracy, w tym w szczególności osób niezarejestrowanych w urzędzie pracy) poprzez:
- kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy w zakresie wyboru zawodu zgodnego z kwalifikacjami i kompetencjami wspieranej osoby lub poradnictwo zawodowe w zakresie planowania rozwoju kariery zawodowej, w tym podnoszenia lub uzupełniania kompetencji i kwalifikacji zawodowych;
- nabywanie, podwyższanie lub dostosowywanie kompetencji i kwalifikacji, niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidentyfikowanych potrzeb osoby, której udzielane jest wsparcie, m.in. poprzez wysokiej jakości szkolenia;
- staże i praktyki, spełniające standardy wskazane w Europejskich Ramach Jakości Praktyk i Staży
- wsparcie zatrudnienia osoby młodej u przedsiębiorcy lub innego pracodawcy, stanowiące zachętę do zatrudnienia, m.in. poprzez pokrycie kosztów subsydiowania zatrudnienia dla osób, u których zidentyfikowano adekwatność tej formy wsparcia, refundację wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy (wyłącznie w połączeniu z subsydiowanym zatrudnieniem);
- wsparcie mobilności geograficznej dla osób młodych, u których zidentyfikowano problem z zatrudnieniem w miejscu zamieszkania, m.in. poprzez pokrycie kosztów dojazdu do pracy lub wstępnego zagospodarowania w nowym miejscu zamieszkania, m.in. poprzez finansowanie kosztów dojazdu, zapewnienie środków na zasiedlenie;
- niwelowanie barier jakie napotykają osoby młode niepełnosprawne w zakresie zdobycia i utrzymania zatrudnienia, m.in. poprzez finansowanie pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, którego praca spełnia standardy wyznaczone dla takiej usługi i doposażenie stanowiska pracy do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- wsparcie osób młodych w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej poprzez udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa oraz doradztwo i szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, a także wsparcie pomostowe.
Szczegółowe informacje dotyczące podmiotów, które otrzymają dofinansowanie na realizację projektów znajdą Państwo na stronie www.wupdolnoslaski.praca.gov.pl w zakładce wiadomości, gdzie zostały zamieszczone wyniki naboru w ramach konkursu nr POWR.01.02.01-IP.10-02-002/16 w tym Lista Rankingowa.
"Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie II" - pożyczki i doradztwo dla młodych
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego od 2013 r . realizauje rządowy Program „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” (więcej informacji o Programie tutaj... )
W dniu 26 października 2016 r. zostały podpisane nowe umowy na obsługę Programu z pośrednikami finansowymi, w ramach województwa dolnośląskiego i lubuskiego operatorem został Fundusz Regionu Wałbrzyskiego.
Fundusz Regionu Wałbrzyskiego
ul. Limanowskiego 15
58-300 Wałbrzych
tel: +48 74 66 44 810
fax: +48 74 66 44 822
mail: biuro@frw.pl
www.frw.pl
Dla kogo?
- absolwenci szkół średnich/zawodowych oraz wyższych tj. I, II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu/daty ukończenia szkoły,
- studenci ostatniego roku,
- osoby bezrobotne zarejestrowane w Urzędzie Pracy którzy na dzień składania wniosku nie są zatrudnieni oraz nie wykonują innej pracy zarobkowej.
Oferowane wsparcie:
- pożyczka na podjęcie działalności gospodarczej,
- pożyczka na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego,
- bezpłatne doradztwo i szkolenia dla pożyczkobiorców.
Więcej informacji o ofercie Programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II” znajduje się na stronie internetowej Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.
9 Światowy Dzień Przedsiębiorczości w DWUP
Dolnośląskie Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej po raz kolejny przyłączyły się do inicjatywy Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wspieralismy przedsiębiorczość, ponieważ Przedsiębiorczość jest dobra! Pod takim właśnie hasłem odbyłą się w dniach 14-20.11.2016r., tegoroczna, dziewiąta już edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Jak co roku, wspólnie z naszymi Partnerami przygotowaliśmy ofertę, której głównym celem będzie promocja biznesu. Nasze działania ukierunkowaliśmy głownie na osoby młode, m.in.: młodziez szkól ponadgimnazjalnych oraz studentów. Harmonogram dzialań tutaj...
Tym razem dolnośląskie CIiPKZ zadbały o to, aby przedstawić biznes jego w alternatywnej odsłonie. Biznes oparty na idei ekonomii społecznej. Jest to zgodne z ideą inicjatorów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce, którzy zaproponowali jako tegoroczny temat przewodni promocję przedsiębiorczości społecznej łączącej cele ekonomiczne i społeczne.